Nejen edukace, ale hlavně výchova

Autor: Jana Jarošová

Chybami se člověk učí. Kéž by to šlo jinak… Naše chyby musejí bohužel snášet naši blízcí. A chybujeme všichni. Článek o důležitosti výchovy je určen rodinám malých dětí s DS.

Jak vzdělávat naše dítě?

Autor: Lenka Michalíková

SPC je školské poradenské zařízení, které se stará o začlenění dětí s různým znevýhodněním nebo postižením do vzdělávacího procesu. Ke každému dítěti a jeho rodině přistupuje individuálně s ohledem na schopnosti dítěte a na možnosti rodiny…

Od počátku jsme preferovali integraci

Autor: Irena Marušincová

V případě naší dcery Anežky jsme se jako rodiče rozhodli pro institucionalizované vzdělávání, přičemž jsme od počátku preferovali integraci v běžných vzdělávacích zařízeních. Hlavním důvodem byla skutečnost, že se Anežka od narození pohybovala mezi lidmi běžné populace, a tak nám přišlo zcela přirozené, že se mezi nimi bude pohybovat i nadále.

Proč právě domácí vzdělávání

Autor: Radka Kliśová

Domácí vzdělávání Bernadetky vyplynulo z přirozeného sledu událostí. Narodila se s diagnózou Downova syndromu. První pomoc přišla už v porodnici, kde jsme začaly cvičit Vojtovu metodu. Od tří týdnů probíhala cvičení orofaciální regulační terapie, pak přišla na řadu logopedie a terapie podporující rozvoj kognitivních funkcí.

Zvolili jsme speciální školství

Autor: Alena Hrubá

Pro našeho syna Jonáše jsme zvolili vzdělávání ve speciálním školství jako nejvhodnější a nejpřiměřenější variantu z možných alternativ.

Jonáš je dítě s kombinovaným posti­žením (sluch, zrak, trizomie 21), který do cca tří let prodělal několik závažných, na sebe navazujících operací, kdy hlavním cílem bylo úspěšné zotavení. Naštěstí se to podařilo. Okolo tří let začal Jonáš také chodit.



Spolek Trizomie21

Kontakt:
Spolek Trizomie 21
Hospodářská 163
143 00, Praha
IČO: 090 73 825
Tel.: +420 723 277 242
E-mail: spolek@trizomie21.cz