Proč je důležité dítě s Downovým syndromem kojit?

Komunikace je jednou z nejsilnějších potřeb člověka. Hraje významnou roli v rozvoji osobnosti, vzdělávání, zařazení do společnosti a samostatném životě. Omezení v řeči a komunikaci vede k sociální izolaci a emočnímu strádání.

Problematika sání u dětí s DS

Autor: Eva Matejičková

Tato přednáška pro rodiče vznikla jako odezva úspěšné patnáctileté spolupráce PaedDr. Evy Matejičkové, PhD., a zdravotní sestry, paní Jany Vundrové, pracovnice Laktačního poradenství, při navozování sání u novorozenců a pomoci jejich matkám v domácím prostředí, mezi které patří i miminka s Downovým syndromem.

Kojení – praktické rady

Autor: Jana Vundrová

Druhá část přednášky se zabývala problematikou kojení. V rámci zapojení rodičů do diskuze jsme vytvořili modelové situace rodin, v nichž se narodilo miminko se zdravotním postižením. Do příběhů těchto modelových rodin jsem se snažila zapojit své osobní zkušenosti se svým prvorozeným synem s atypickou formou autismu. Rodiny jsme označili jako typ A, B, C.

Je možné miminko s Downovým syndromem kojit?

Autor: Renáta Kosíková

Ano, kojení takového dítěte je možné, dokonce je možné plně kojit. Láska k dítěti se každým kojením prohlubuje. Je to přirozený fyziologický děj. Nejlepší rada, kterou vám může dát lékař, je, abyste si vzali své miminko domů, zahrnovali ho veškerou láskou, teplem, bezpečím a osobní pozorností, kterou rodina dokáže poskytnout.

Pomůcky při kojení dětí s Downovým syndromem

Autor: Jana Vundrová

Rodičovství je celoživotní proces, kdy se rodiče snaží vychovat a chránit své dítě do jeho dospělosti a samostatnosti. Je to velký dar, ale také velká odpovědnost.


Spolek Trizomie21

Kontakt:
Spolek Trizomie 21
Hospodářská 163
143 00, Praha
IČO: 090 73 825
Tel.: +420 723 277 242
E-mail: spolek@trizomie21.cz